DCIT Novinky

DCIT se účastní Dne firem na MFF UK

DCIT se pravidelně účastní Dne firem na Matematicko-fyzickální fakultě University Karlovy. Studenti tak mají příležitost dozvědět se, co obnáší práce etického hackera, jaké dovednosti jsou potřeba a jaké výzvy tento dynamický obor přináší. V případě zájmu mohou potom získat zkušenosti ve formě odborné stáže nebo se časem stát členem týmu DCIT.

Karel Miko v Českém rozhlasu

Český rozhlas Plus, jediná stanice mluveného slova v České republice, do svého pořadu Interview Plus pozvala ředitele divize bezpečnostních služeb, Karla Mika. Rozhovor se odehrál v odlehčeném duchu, což můžete posoudit sami na stránkách Českého Rozhlasu Plus, kde je textový přepis i samotný rozhovor.

Jak vybírat poskytovatele datových a komunikačních služeb

Datové a internetové připojení bereme již jako naprostou samozřejmost, stalo se totiž běžnou a dostupnou komoditou. Výběr správného dodavatele však není jednoduchá věc, pokud obsluhujete mnoho uživatelů nebo provozujete kritickou infrastrukturu státu. Jak na to z pohledu bezpečnosti nastínil ve svém článku senior konzultant DCIT Jindřich Hlaváč pro Hospodářské noviny.

Pages